Ponedjeljak, 29.04.2019.

Svečanost otvaranja novosagrađenog objekta zgrade luke i šetnice u Baškoj Vodi

Općina Baška Voda svečano otvorila zgradu luke i novouređenu šetnicu na istočnom dijelu plaže u Baškoj Vodi

Na svečanosti održanoj dana 29. travnja 2019. godine Općina Baška Voda je otvorila novosagrađeni i uređeni objekt zgrade luke u Baškoj Vodi  s parkiralištem i novouređenu šetnicu sa dodatnim sadržajima na istočnom dijelu plaže u Baškoj Vodi.

Svečanosti su pored brojnih uzvanika,  nazočili i  osobni izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske, osobni izaslanik ministra turizma, saborska zastupnica Dragica Vranješ, predstavnici županijskih tijela, lučke uprave, predstavnici javno pravnih tijela i  predstavnici lokalnih samouprava.
Prisutnima se uvodnim riječima kao domaćin obratio općinski načelnik Josko Roščić i upoznao ih sa investicijama Općine Baška Voda koje su, osim financijskim sredstvima iz Proračuna Općine Baška Voda, sufinancirana i  sredstvima doniranim iz proračuna Splitsko-dalmatinske županije i Ministarstva turizma.
Općinski načelnik se posebno  zahvalio Ministarstvu turizma, Splitsko-dalmatinskoj županiji,   g. Domagoju Maroeviću, ravnatelju  lučke uprave Splitsko-dalmatinske županije i  g. Stipi Čogelji, pročelniku upravnog odjela za  turizam i pomorstvo Splitsko-dalmatinske županije  za uspješnu suradnju i prepoznavanje kvalitete projekata Općine Baška Voda. Riječi zahvale za potporu projektima dao je i saborskoj zastupnici Dragici Vranješ  koja je  svojim naporima u pripremi projekta šetnice   pomogla u sufinanciranju istog od strane Ministarstva turizma.
Istakao je da je projekt zgrade luke sa parkiralištem  investicija vrijedna cca 16 milijuna kuna financirana iz Proračuna Općine Baška Voda, a za novouređenu šetnicu   utrošeno je ukupno cca 2 milijuna kuna. Ministarstvo turizma sufinanciralo sa  izgradnju šetnice sa 750.000 kuna,  a Splitsko-dalmatinska županija sa 500 000 kuna, ostatak financijskih sredstava financirano je iz Proračuna Općine Baška Voda.
Načelnik Josko Roščić najavio je izgradnju lukobrana i pristaništa za velike brodice s vanjske strane gata, što je veliki projekt za koji očekuje i daljnju dobru  suradnju nadležnog ministarstva i lučke uprave Splitsko-dalmatinske županije.
Naglasio je da je u novouređenom objektu zgrade luke u Baškoj Vodi, privedenoj svrsi za pružanje ugostiteljskih usluga,  već zaposleno nekoliko djelatnika  s područja općine Baška Voda , te se planira daljnje zapošljavanje i otvaranje radnih mjesta. Naglasio je i važnost novosagrađene šetnice i uređenje plaža zbog povećanja kvalitete turističkog mjesta.
Ravnatelj   lučke uprave Splitsko-dalmatinske županije, g. Domagoj Maroević je također pozdravio sve nazočne i pohvalio trud i napore  Općine Baška Voda i njihovog vodstva, te je izrazio svoja očekivanja u daljnju dobru suradnju i ulaganje u planirati gat i pristanište za velike brodice.
Župan Splitsko-dalmatinske županije, g. Blaženko Boban, kao osobni izaslanik predsjednika Republike Hrvatske g. Andreja Plenkovića, nazočio je svečanosti, prenio pozdrave predsjednika Republike Hrvatske i u svom obraćanju pohvalio rad i uspjehe  Općine Baška Voda  za koju smatra da bi mogla biti primjer poslovanja i za  druge jedinice lokalne samouprave.
Pohvalio je vodstvo Općine Baška Voda na čelu sa načelnikom Joskom Roščićem i zamjenikom načelnika Filipom Vidulinom koju su svojim radom i željom za boljitak mjesta uspjeli pokrenuti i privesti svrsi hvale vrijedne objekte za Bašku Vodu.
Nazočnima se kao osobni izaslanik ministra turizma obratio i glavni tajnik Ministarstva turizma, g. Ivo Bašić, koji je također pohvalio  ulaganje Općine Baška Voda u cilju napretka i poboljšanja turističke ponude mjesta.
U nastavku svečanosti,  prisutne su  u zgradi luke  pripremljenim gastro delicijama ugostili novozaposleni djelatnici restorana „Puntin“ a prisutni su se zabavili  uz zvuke klape Basca  iz Baške Vode i Roso benda.